Sot, ditë e randësishme te Bayern Munchen

Bayern Munchen sot ka me prezentu trajnerin e ri, italianin e njohun Carlo Ancelotti.

Ancelotti merr detyren tue pasue Guardiola’n, qe u largue nga Bayern mbas tre vitesh, ku kishte fitue tri here Bundesliga’n, por jo edhe Champions League.

Ancelotti kallxon per momentet e para te nenshkrimit me Bayern Munchen dhe disa detaje tjera.

“Momentin e pare qe hyna ne zyren time ne Säbenerstrasse, gjeta te shkrueme ne italisht me germa te medha ne mur ‘Pac fat!’. Kemi nji marredhanie te mire une me Guardiolen, dhe kete veprim e shoh si shume miqesor”, thote ish trajneri i Milanit dhe Real Madrid.

“Kam kalue shume kohe tue ndjeke lojtaret e ri. Kur pashe Sanches dhe i fola Bayern’it per te, ekipi me dha menjihere cdo informacion rreth tij. Ishim totalisht dakord qe ishte lojtari i duhun per neve”.

ancelotti bayern 2

Shperndaje në: