Sot luhet ndeshja ma e madhe në kampionatin turk

Ndeshja ma e madhe ne kampionatin e Turqise konsiderohet ajo ndermjet Fenerbahce dhe Galatasaray.

Keto dy ekipe jane ma te trofeshmet ne Turqi, Galatasaray asht 20 here kampion i Turqise, ndersa Fenerbahce 19, shkruen Rrokum.TV.

Te dy ekipet kane emna te njohun te futbollit ne radhet e tyne, ku spikasin Sneijder i Galatasaray dhe Van Persei i Fenerbahce, pa harrue emna si De Jong, Muslera, Kjaer, Van der Wiel, Lens etj.

Kjo perballje e madhe turke luhet tue fillue ne oren 18:00./ Rrokum.TV

Shperndaje në: