Sot nis Premier League, qe ndeshjet e javës së parë

Sezoni i ri ka me u hapë sot zyrtarisht në Premier League angleze me ndeshjen mes kampionit në fuqi, Leicester City dhe Hull City, në orën 13:30.

Por, derbi i madh ka me qenë të Diellën mes Arsenal dhe Liverpool ne oren 21:00.

Capture-45