Spanja nuk lejon befasi

Spanja ka fitue ndeshjen e saj te pare te Europianit kunder Çekise me rezultat minimal 1-0.

Ani pse me shume mund, spanjollet nuk kane lejue me qene befasia e pare e ketij Europiani dhe kane arrite me fitue, fale nji golli te vonshem te mbrojtesit Pique, transmeton Rrokum.TV.

Spanja ka dominue, por asnji akcion i tyne nuk u konkrtizue nga sulmuesit.

Ishte, mbrojtesi Pique qe ka shenue me krye ne minuten 87. /Rrokum.TV

Shperndaje në: