Statistika e ‘tmerrshme’ e Granit Xhakës!

Arsenal dokej krejtësisht në kontroll të ndeshjes kundër Swansea, ditën e Shtunë, derisa Granit Xhaka bani nji veprim të dënueshëm nga referi me karton të kuq.

Mesfushori që luen për Zvicrën bani nji ndërhymje “vrasëse” në mesfushë dhe u ndëshkue me karton të kuq nga referi Moudou Barrow, kur kishin mbetë edhe 20 minuta lojë.

Ky ishte vetëm kartoni i parë i Xhakës në Premier League, por përjashtimi i tetë për të në dy vjet.