Statistikat e frigshme të Xhakes

Granit Xhaka ishte lojtari ma i mirë në fushë për Zvicren në fitoren 1-0 ndaj Shqipnisë.

Me 129 pasimet e tij ndaj Shqipnisë asht ba lojtari zvicran me ma së shumti prekje gjatë nji ndeshje të Kampionatit Europian.

Vetëm Andrea Pirlo ndaj Anglisë në vitin 2012 dhe Xabi Alonso ndaj Portugalisë po të njajtin vit, kishin prekë mbi 129 herë topin në nji ndeshje në Europian.

Shperndaje në: