Talenti shqiptar në ekipin e parë të gjigantit italian

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella ka ftue në ekipin e parë talentin shqiptar, Ismet Sinani, i cili ka zhvillue stërvitje së bashku me lojtarët e tjerë.

Sinani asht pjesë e ekipit U-19 të Milanit, por kohët e fundit shqiptari asht pëlqyee nga Montella dhe në këtë mënyrë i asht bashkue stërvitjes me ekipin e parë.

Megjithse asht vetëm 17 vjeçar, Ismet Sinani këtë sezon mundet me ba debutimin e tij në Serie A.

auto_cjxigqmvaaehesc_1477649582-71995231477651902

Shperndaje në: