Të keshim s’bashku me deklaratën e Enriques mbas ndeshjes

Luis Enrique mendon që Barcelona e ka meritue fitoren ndaj Valencias. Përkundër humbjes nga Valencia, trajneri katalunas beson fuqishëm në titullin kampion.
“Ne luejtëm mirë dhe e merituem fitoren, por ky asht futbolli. Duhet me e mbajt kryet naltë dhe me u përball me sfidat e radhës”, deklaroi Enrique.

“Kampionati asht i gatë dhe nëse i fitojmë 5 ndeshjet e mbetuna, na shpallemi kampion”, theksoi Enrique.