Terim krahason Kosovën me Letoninë e Estoninë

Trajneri i Turqisë, Fatih Terim, ka mbajtë konferencën për shtyp për ndeshjen me Kosovën.

Terim ka deklarue se ndeshja me Kosovën nuk ka me qenë aspak e lehtë, edhe pse Kosova zhvillon eliminatoret e para kualifikuese.

Ai merr shembull kombëtaret e vogla si Letoninë dhe Estonin, se sa dijnë me ju shkaktue probleme ekipeve të mëdha.

“Asnji ndeshje nuk asht e lehtë, nga ndeshjet me Letoninë dhe Estonin kemi këto përvoja. Edhe ndeshja me Kosovën nuk ka me qenë e lehtë”, ka deklarue Terim në konferencë për shtyp.