The Sun: 7 mënyrat që Mourinho me ‘pshtue’ Manchester United’in

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ndodhet në telashe të mëdha mbasi ka pësue 3 humbje radhazi dhe tashma duhet ta nxjerrë ekipin nga kriza.

Mbas nji fillimi të mirë, tashma ‘Special one’ duhet të zbulojë sekretin për të ndryshue fatin e Manchester United, që po bjen në shkallët e renditjes së Premier League.

Tabloidi britanik ‘The Sun’ ka publikue 7 mënyrat për të nxjerrë Manchester United’in nga kjo vështirësi.

1- Të largojë Wayne Rooney
2- Të rikthejë në ekip Bastian Schweinsteiger
3- Të startojë formacionin me Marcus Rashford
4- Të aktivizojë ma shumë Morgan Schneiderlin
5- Të ndryshojë mbrojtësin e djathtë në formacionin aktual
6- Mos me i nxjerrë në pah gabimet e lojtarëve dhe mos m’i kritikue ata

screenshot_18-3