Tottenham “e shkelë” United

Tottenham e ka mujt me rezultatin 3:0 ekipin e Manchester United, me golla të u dhane në njizetë minutat e fundit të ndeshjes.

Ekipi vendas kishte raste me shenue qysh në pjesën e parë, por pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0:0.

Edhe fillimi i pjesës së dytë ka qenë disi i qetë për të dyja ekipet.

Tottenham shkelqeu në minutin 70′, dhe arriti me i dhane tri golla për gjashtë minuta.

Për vendasit shenuen Alli (71′), Alderweireld T. (74′) dhe Lamela (76′).