Trajnerët që u shkarkuen gjatë Euro 2016

Kampionati Europian u mbyll me ekipe, të cilat dolën të gëzueme dhe shumë të tjera zhgënjyen me paraqitjet e tyne.

Trajnerët e 24 ekipeve pjesëmarrëse, veç 16 prej tyne janë ende në detyrë mbasi 6 janë shkarkue, ndërsa Conte dhe Del Bosque i dhanë lamtumirë kombëtareve të tyne.

Kjo asht lista e trajnerëve që janë shkarkue:
1-Roy Hodgson (Angli)
2-Leonid Slutsky (Rusi)
3-Mykhaylo Fomenko (Ukrainë)
4-Pavel Vrba (Republika e Çekisë)
5-Erik Hamren (Suedi)
6-Anghel Iordănescu (Rumani)

Shperndaje në: