Trajneri i Belgjikës i çudit tanë: Due Francën dhe jo Islandën në finale

Trajneri i Belgjikës, Marc Wilmots, ka thanë se e kishte preferue nji finale ndaj Francës se sa ndaj Islandës në Euro 2016.

“Në finale kisha me preferue me luejtë ndaj Francës se ndaj Islandës. Kishte me qenë nji finale andrrash, por ende ka mjaft deri atje”, deklaroi ai.

Belgjika në çerekfinale përballet me Uellsin të Premten, ndërsa në rast fitore ka me luejtë me fituesin e takimit Poloni – Portugali.