Trajneri i madh ka zyrtarizue largimin, qe ku pritet me shkue

Siç raporton Cadena Ser, trajneri i Sevilla, Unai Emery, ka zyrtarizue largimin e tij nga ekipi spanjoll.

Simbas ketij mediumi, trajneri spanjoll ju ka kallxue drejtuesve te ekipit se ka marre vendim me u largue nga ekipi, me te cilin ka fitue tri here me radhe trofeun e Europa League, transmeton Rrokum.TV

Per trajnerin fitues, interesim ka shprehe ekipi i PSG, bile thuhet se ata kane nji marreveshje personale me Emery dhe kjo asht arsyeja pse ai u largue nga Sevilla.

PSG i ka ofrue nji kontrate 3 vjeçare me nji rroge prej 5 milione euro ne vit./Rrokum.TV

Shperndaje në: