Trepça ‘89 e fiton derbin, edhe forcon kreun!

Trepça ’89 ka triumfue në derbi ndaj Trepçës tue mposht me rezultat 3:1.
Lideri i Vala Superligës së Kosovës në Futboll, Trepça ’89 ka vazhdue me fitore edhe në xhiron e 11’të.

Ata kanë triumfue në derbi ndaj Trepçës me rezultat 3:1.

Shpëtim Idrizi, Hasani dhe Boniface shenuen për Trepçën ’89, derisa për Trepçën shenoi Emin Baliqi.

Mbas kësaj fitoreje, Trepça ’89 ka 30 pikë, gjashtë ma shumë se Feronikeli që gjatë ditës së djeshme mposhti 3:2 Hajvalinë.

Derisa gjatë ditës së nesërme ka me zhvillue edhe katër ndeshje të tjera.

 

tabelaa