Tronditet Real Madrid: Lajm i keq për Ronaldon!

Lëndimi i Cristiano Ronaldo nuk ka me qenë aq i shkurtë siç u mendue në fillim.

Ylli portugez flitej ka me qenë 1 muej jashtë fushave, por testet e reja kallxojnë diçka ma të keqe.

Ronaldo ka thyemje të pjesshme të ligamenteve, të cilat me shumë gjasa kanë me lanë atë jashtë fushave nga 5 deri në 6 muej.

Kështu, CR7 pritet me i humbë shumë ndeshje të La Ligas dhe nuk ka me mujt me luejtë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.