Tronditet Spanja, 34 t’arrestuem për kurdisje të ndeshjeve (foto)

Njisia e krimeve ekonomike në Spanjë ka arrestue 34 persona për manipulim të ndeshjeve të tenisit.

Tenis në Spanjë asht prek nga kurdisjet.

Simbas të përditshmes sportive madrilene, Marca, njisia e krimeve ekonomike në Spanjë ka arrestue 34 persona për manipulim të ndeshjeve të tenisit.

Simbas tyne në mesin e t’arrestuemve ka lojtarë profesionist dhe amator.

Operacioni për kapjen e personave që kanë manipulue me ndeshjet e tenisit në Spanjë ka nisë në vitin 2015.

Hetimet për me kapë personat e dyshuem për kurdisje të ndeshjeve janë zhvillue në 12 vende.

 

marcaaa

 

 

Shperndaje në: