UEFA hap hetim ndaj Shqipnisë, kjo asht arsyeja

UEFA ka hapë nji hetim për Shqipninë dhe Rumaninë, të cilat akuzohen për hedhjen e sendeve në fushën e lojës.

Mësohet se tifozët e dy kombëtareve kanë hedhë fishekzjarre në fushën e gjelbër.

Dy federatat përkatëse pritet me u ndeshkue me nji gjobë për gjestet në fjalë.