UEFA: Këta janë 3 kandidatët zyrtarë për lojtarin ma të mirë

Institucioni ma i naltë i futbollit europian, UEFA ka nominue tre kandidatët për çmimin ‘Lojtari mai mirë i Europës’.

Befasia e madhe asht mungesa e dy ‘yjeve’ të Barcelonës, Leo Messit dhe Luis Suarez, mbasi ky i fundit u shpall edhe gollashënuesi ma i mirë i La Ligas, shkruen ‘Soccerladuma’.

Kandidatët, të cilët kanë me konkurrue për këtë çmim janë: Cristiano Ronaldo, Gareth Bale (Real Madrid) dhe Antoine Griezmann (Atletico Madrid).