UEFA: Ky asht lojtari i vitit n’Europë

UEFA ka zgjedhë Cristiano Ronaldon si lojtarin ma të mirë të edicionit të kaluem n’Evropë, mbas sukseseve që kallxoi me Realin në Ligën e Kampionëve dhe Portugalin në Kampionatin Europian.

Ronaldo në garën për ma të mirin e Europës mundi Gareth Balen dhe Antoine Griezmannin.