Vala Superliga: Sot luhet nji super ndeshje

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të Vala Superligës.

Trepça ’89 ka mundësi me dalë në vendin e parë, por duhet me mposhtë Ferizajn në shtëpi.

Në ndeshjet tjera, Besa pret Trepçën në “Shahin Haxhiislami”, ndërsa në Prizren takohen Liria dhe Llapi.

Ndeshjet fillojnë në orën 13:00.