Vdes boskeri i njoftun mbas nokautit të tmerrshëm (video)

Ish-bokseri i UFC, Tim Hague, ka vdekë në spital, mbasi asht nokautue gjatë nji ndeshje boksi.

Mbasi asht nokautue në duelin e boksit të Premten nga Adam Braidwood, ai asht dërgue me urgjencë në spital, ku ka ndrrue jetë ditën e Diell.

“Me pikëllim të madh, vuejtje dhe zemër të thyeme ju njoftojmë se Tim ka ndrrue jetë”, ka thanë motra e tij, Jackie Neil.