Vdes legjenda e futbollit Johan Cruyff

Johan Cruyff

Ka vdek në moshën 68 vjeçare legjenda e futbollit botnor, Johan Cruyff.

Ish legjendari holandez vuente nga kanceri, sëmundje e cila mbrenda pak muejsh ja mori jetën.

Ish legjenda e Ajaxit dhe Barcelonës llogaritet si nji nga njerëzit ma të medhajë të futbollit tue arritë suksese të mëdha si futbollist dhe si trajner.
Tifozët e Barcelonës do ta mbajnë mend gjatë Cruyff’in si ndërtuesin e futbollit modern, me sistemin e famshëm, Tiki-Taka.

Shperndaje në: