Verstappen, fituesi ma i ri i Formula 1!

 

Vetem 10 dite mbasi Max Verstappen u promovue nga Red Bull, triumfoi ne garen Grand Prix te Spanjes.

Keshtu, 18 vjecari holandez bahet fituesi ma i ri ne hitorine e garave te Formula 1.

 

Koleget e Mercedes Lewis Hamilton dhe Nico Rosberg ne fillim bane buje mbas perplases ne kthesen e dyte, ku te dyte dolen nga gara, dhe kjo asht hera e pare ne histori qe Mercedes hupe dy kerret ne xhiron e pare.

 

Verstappen ka tregue matuni perkunder vjeteve te tij, perderisa udhehoqi ne 21 xhirot e gares.

‘Kjo asht mrekulli.Nuk mundem me besue!’, thote Verstappen.

 

Shperndaje në: