Vidal apel Bayernit për me e ble këtë lojtar

Mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal kërkon që drejtusit e klubit bavarez me transferue n’Allianz Arena sulmusin e Arsenalit, Alexis Sanchez. Lojtarët njihen prej kohësh me njani-tjetrin mbasi janë dy nga futbollistët ma t’randësishëm të Kilit dhe, nisun nga kjo, Vidal kërkon që me e pas sërish mundësinë me luejt përkah Sanchez.

“Unë dhe Alexis kemi luejt futboll me njani-tjetrin që nga koha kur ishim pjesë e Kombëtares kiliane per 20 vjecarët. Kishte me qenë nji kënaqësi e madhe për mue nëse kishim me luejt sërish në të njajtën skuadër edhe në nivel klubesh.”

Shperndaje në: