Video: Buffon zgjedhet portieri ma i mirë në historinë e Champions League

Gigi Buffon asht zgjedhë portieri ma i mirë i historisë së Ligës së Kampionëve .

Kjo ka qenë zgjedhja e miliona personave që kanë votue në Twitter të UEFA’s.

Gigi ka mujt në finale Oliver Kahn, tue marrë 59% të votave, mbasi ma parë kishte mujt Mnauel Neuerin, Iker Casillasin, Lens Lehman dhe Jirzy Dudek.

Shperndaje në: