Video: Dueli i plotë mes Majlinda Kelmendit e Distria Krasniqit

Majlinda Kelmendi ka triumfue ndaj Distria Krasniqit në Grand Prix.

Grand Prix i xhudos që u mbajt në Budapest, solli përballje kosovare ndërmjet Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit.

Në fund, fitorja i takoi kampiones së botës në Xhudo, Majlinda Kelmendit, e cila mori medaljen e artë, kurse Krasniqi të argjendtën. Ato garuen në kategorinë 52 kg.

Ky asht komplet meçi i Majlindës me Distrian:

Shperndaje në: