Video: Eliminohen në minutën e 93’të nga ky goll qesharak

Ndeshja mes Mariborit dhe Aberdeenit, ka me u mbajtë mend për nji kohë të gjatë.

Kur loja po shkonte drejt barazimit 0:0, në minutën e 93’të ndodhi diçka që askush nuk mund ta kishte imagjinue.

Portieri Joe Lewis, bani gabimin ma të randë në karrierë tue dalë huq dhe topi përfundoi në goll.

Aberdeeni u eliminue me rezultat të përgjithshëm 2:1.

Shperndaje në: