Video: Liverpool e mundi Chelsean 2 me 1

Liverpooli e ka fitue derbin a xhiros së pestë në Premierligë.

Të kuqtë kanë mund në udhëtim Chelsean, me rezultat 1:2.

Dejan Lovren në minutën e 17’ dhe Henderson me nji supergoll në minutën e 36’, shenuen për fitoren e Liverpoolit.

Golin e vetëm për Chelsean, e shenoi Diego Costa në minutën e 61’.

Kjo ishte humbja e parë për Chelsean dhe Conten këtë edicion në Premierligë.

 

 

Shperndaje në: