Video: Peshëngritësi nga Armenia pëson lëndim të tmerrshëm

Peshëngritësi armenian Andranik Karapetyan ka pësue nji lëndim të tmerrshëm gjatë Lojnave Olimpike në Rio de Janeiro.

Ky asht momenti kur 20 vjeçari, i cili asht kampion Europe në kategorinë e 77 kg, nuk arrin me mbajtë peshën dhe e lëshon atë mbas kresë, tue ndrydhë bërrylin e djathtë.

Tue shtrëngue krahun e lënduem, peshëngritësi u largue në lot nga arena drejt spitalit.

Shperndaje në: