Video: Rekord, ekipi anglez Derby fiton mbas 32 penalltive

Ndeshja e League Cup në Angli mes Derby Country dhe Carlisle ka me u mbajt mend gjatë për nji rekord mbasi Derby arriti të kualifikohet mbas 32 penalltive të godituna nga të dy ekipet.

14-13 ishte rezultati final në favor të ekipit vendas ku Carlisle gaboi në tri penallti, ndërsa kundërshtarët e tyne vetëm dy.

Shperndaje në: