Vokrri: Kjo javë vendimtare për Kosovën, qe çka ka me vendosë UEFA

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka zbulue për “GazetaOlle.com”, se kur ka me vendosë UEFA për caktimin e grupit të Kombëtares së Kosovës.

Dilema ende mbetet nëse Kosova ka me qenë në grupin H ose I.

“UEFA ka me marrë vendimin ma s’largu deri në fund të kësaj jave”, tha Vokrri për “GazetaOlle.com”.

Simbas tij, edhe për pjesëmarrjen e Prishtinës dhe Feronikelit në garat europiane, ka me u vendosë ma s’largu deri në fund të kësaj jave.

Shperndaje në: