Walcott largohet nga Arsenali

Doket se i ka ardhe fundi durimit. Simbas raporteve të “Sunday Mirror”, në fund të edicionit Theo Walcott ka me kërkue nga Arsenali që ta shesin diku tjetër. Sulmuesi anglez nuk asht aspak i kënaqun me tretmanin e tij te londinezët, mbasi që nga Kallnori i këtij viti, vetëm njiherë ka qenë startus te Arsene Wenger, dhe këtë situatë nuk dëshiron me vazhdue lojtari kambëshpejt.