Xhaka shkëlqen në fitoren e Arsenal’it

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ndeshjen e dytë me Arsenalin e ka nisë si titullar tue ba sërish nji paraqitje të shkëlqyeme.

23-vjeçari startoi në miqësoren ndaj Chivas De Guadalajara dhe luejti tanë pjesën e parë.

Arsenali fitoi këtë lojë 3-1, ndërsa Xhaka ishte nji ndër lojtarët kryesorë në suksesin e ‘topçijve’.

Shperndaje në: