Xherdan Shaqiri në Ligën e Kampionëve

Mesfushori i Stoke City, Xherdan Shaqiri beson se skuadra e tij frik do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Ish futbollisti i Bayern Munichut dhe Interit beson se stili i lojës dhe perbamja e skuadrës janë në zhvillim e sipër.

“Na kemi ekip shumë të mirë”, deklaroi ai për “Mirror”.

“Mënyra se si jemi tue shku përpara, sigurisht, së shpejti ky ekip do të luejë në Ligën e Kampionëve”, u shpreh reprezentuesi zviceran.

 
“Nuk them se këtë vit do të kualifikohemi në Ligën e Kampionëve, por duhet të shkojmë n’Europë”, theksoi ai.