Xherdan Shaqiri n’formacionin ma të mirë n’Euro 2016

Mbas përfundimit të raundit të 1/8 ‘Goal.com’ ka publikue formacionin ma të mirë të kësaj faze.

Ndryshe nga të tjerët Gjermania asht skuadra që përfaqësohet më ma shumë lojtarë mbasi Boateng dhe Draxler bajnë pjesë në këtë 11’she titullare ndërsa çdo kombëtare tjetër ka vetëm 1 lojtar.

Ajo që bje në sy asht perseri mungesa e ‘yllit’ të Portugalisë Cristiano Ronaldo, i cili nuk asht në nivelin e duhun këtë Europian.

Në këtë formacion gjendet edhe kosovari, Xherdan Shaqiri, i cili shenoi nji goll të bukur ndaj Polonisë, por që nuk i mjaftoi Zvicrës, tue u eliminue kështu nga Euro 2016.

Ky asht formacioni ideal i 1/8’tës në ‘Euro 2016’:

 

ekipiiii