Ylli turk afër AC Milan

Ylli turk i Barcelona’s Arda Turan mundet me u tranferu ne ekipin italian AC Milan.

Para disa diteve perfaqesuesi i ekipit italian u takue me drejtuesit e Barcelona’s dhe aty u diskutue per te ardhmen e Turan, transmeton Rrokum.TV.

Agjenti i Turan, Ahmet Bulut ka deklarue per Calciomercato se per momentin Turan asht lojtar i Barcelona’s, por asgja nuk perjashtohet ne ditet ne vazhdim.