Zbulohet shkaku i rrximit t’aeroplanit në Colombia (video)

Aeroplani i skuadrës braziliane Chapecoense asht rrxue për shkak të nji “problemi teknik”, kështu raporton BBC.

Alan Ruschel, Danilo dhe Jakson Follmann, janë tre futbollistët e skuadrës braziliane për të cilët asht raportue se i kanë mbijetue aksidentit tragjik që ndodhi dhe se pritet me u rritë ky numër, mbasi asht raportue herët në mëngjes se ka shumë të mbijetuem.

Simbas asaj që raporton BBC, rrximi i aeroplanit “Lamia BAE-146” në Colombia besohet se ka ndodh për shkak të nji “problemi teknik”.

 

 

Shperndaje në: