Zidane kallxon pse e zavendësoi Ronaldon

zidanee

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka befasue të gjithë tue e zavendësue Cristiano Ronaldon.

Portugezi la fushën në minutën e 72, dokshëm i pakënaqun.

“Ronaldo ishte tue luejt mirë, por e nxjerra për të pushue. Kemi me luejt përsëri të Martën dhe ai ka nevojë për pushim”, deklaroi Zidane mbas ndeshjes.

Të Martën, Real Madridi luen kundër Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve.

Shperndaje në: