ZYRTARE: Benzema mungon në “Euro 2016”

Karim Bezema ka njoftue se nuk ka me qenë pjesë e Francës në ‘EURO 2016’.
Karim Benzema nuk ka me qenë pjesë e Kombëtares së Francës për Kampionatin Europian të këtij viti.
Lajmin e ka ba të ditun vetë sulmuesi i Real Madridit përmes nji postimi në Twitter.

Mungesa e tij lidhet me procesin gjyqësor për rastin e shantazhit të Mathieu Valbuenas me nji video private.

‘Gjelat’ janë në nji grup me Shqipninë, Zvicrën dhe Rumaninë.