Zyrtare: Januzaj largohet nga Manchester United, ky asht ekipi i tij i ri!

Manchester Unitedit ka njoftue se Adanan Januzaj ka kalue te Sunderlandi.

Por, ky transferim asht vetëm në formë të huazimit deri në fund të sezonit.

Mandej transferimi asht konfirmue edhe nga trajneri i ‘Maceve të Zeza’, David Moyes. Me këtë rast, Moyes ka njoftue se, Januzaj ka me qenë pjesë e ekipit të tij në ndeshjen hapëse ndaj Manchester Cityt.

Për mesfushorin shqiptar kanë shfaqë interesim edhe disa ekipe italiane dhe gjermane, por ai vendosi me qëndrue në futbollin anglez.

Shperndaje në: