Zyrtare: Mësohet se ku ka me i luejtë Kosova ndeshjet si vendase

Seretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ne nji prononcim për Tribuna Channel ka kallxue se ku ka me i zhvillue ndeshjet si vendase Kosova.

Ai ka theksue se kane arrite marreveshje me dy stadiume ne Shqipni, ne Elbasan dhe Shkoder, per me i zhvillue ndeshjet.

Ndeshjen e pare si vendase Kosova e luen me 6 Tetor kunder Kroacise ne stadiumin Loro Boriçi ne Shkoder.

Keto deklarata Salihu i dha sot me rastin e fillimi të punimeve ne stadiumin e Prishtinës.

 

dy stadiume

 

6 tetot loro borici