Zyrtare: Trajneri gjerman merr drejtimin e Prishtinës

Lutz Lindemann asht emnue trajneri i ri i FC Prishtinës.

Gjermani deri tash e kishte rolin e drejtorit sportiv te skuadra bardh e kaltër.

 
Lindemann, i cili ka drejtue skuadrat si: Motor Hermsdorf, Fortschritt Weida, Erzgebirge Aue dhe Hallescher, në krye të Prishtinës ka me zavendësue Kushtrim Munishin e larguem.

 

prishtinaklub