Zyrtare: Vendoset e ardhmja e Hysajt

Agjenti i mbrojtësit shqiptar, Elseid Hysaj ka konfirmue se klienti i tij ka arritë nji marrëveshje për të rinovue kontratën me ekipin aktual, Napolin.

Mario Giuffredi theksoi se, tashmë\a mungon vetëm hedhja e firmës, ndërsa klauzola e largimit vendoset nga nënkampionët e Italisë.

Kemi arritë nji marrëveshje për rinovimin dhe tashma presim vetëm firmën. Duem që kjo gja të finalizohet para ndeshjes me Milanin. Në kontratë ka me qenë edhe nji klauzolë që ka me ba të ditun vetë klubi”, thekson agjenti italian.

Shperndaje në: