E Marte, 25 Tetor 2016

Tech & Auto

Londra votohet ‘qyteti ma i mirë në botë për kualitet të jetës’. Këto janë...

Londra ka triumfue në nji studim të ri të qyteteve ma të mëdha të botës, tue lanë mbrapa Parisin dhe New Yorkun. Vlerësue në faktorë...

Publikohen për herë të parë pamjet sekrete të bunkerit të Winston Churchill

Janë publikue për herë të parë fotografitë sekrete të bunkerit ku qëndronte Kryeministri i Britanisë së Madhe Winston Churchill gjatë periudhës së luftës. Churchill, strehohej...

Kqyreni çfarë foto të pabesueshme ka realizue në Audi!

Felix Hernandez, nji fotograf shumë i aftë, përdori talentin e tij për me realizue diçka të pabesueshme për Audi. Kur Audi i kërkoi atij për...

Pentagoni: Kështu ka me qenë bota mbas 30 vjetësh

Me parashikue t'ardhmen, e aq ma tepër se qysh ka me qenë bota tre dekada ma vonë, në nji periudhë paqartësish dhe pasigurish si këto...

Ligji i çuditshëm për Kullën Eiffel

Ligjrisht fotografimi në kullën Eiffel asht i lejuem, por nëse ju këto foto i shpërndani në rrjetet sociale mundeni me u përballë me sanksione nga...

Video ‘live’ edhe në Instagram?

Risisë së Facebook, për formën e re të të transmetuemit në rrjetin social në kohë reale mesa doket ka me ju bashkue edhe Instagram. Siç...

Këto gjana s’duhet me i ba asnjiherë në nji WiFi publik

Network'at publikë Wi-Fi, si kafenetë, aeroportet apo hotelet munden me qenë shumë komode, por nuk janë aq të sigurta sa munden me u dokë. Edhe...

Kjo asht shkencëtarja shqiptare që ka luhatë teorinë e “Big Bang’ut”

Përballë saj janë nji numër i konsiderueshëm të interesuemish, kryesisht studentë, që e ndigjojnë me vemendje. Laura Mersini-Houghton ligjëron me kompetencë, me gjallni e me...

Lufta kibernetike: Këta janë 10 hacker’at ma të kerkuem nga FBI (Foto)

Njerëzit “Most Wanted” nga Byroja Federale akuzohen për shpijunim, vjedhje sekretesh ushtarake dhe për mashtrim të miliona njerëzve. 1-Peteris Sahurovs I lindun në 1989 në Letoni,...

Nji sulm në internet ka lanë pa rrjet faqet ma të mëdha botnore

Rrjetet sociale si Twitter, Spotify dhe mediat e njohuna si New York Times, Financial Times, shoqnitë Visa, ebay e Reddit janë përfshi nga blackout...

Rrokum Roll n'Facebook

Rrokum.TV Live

RROKUM n'DIGITALB

Lajmet Qendrore

video

Lajmet Qendrore (24.10.2016)