E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: AAK

Kqyreni qysh po e feston AAK fitoren në Istog (video)

Gani Dreshaj i AAK's ka përmbys rezultatin në Istog mbas numërimeve të votave me kusht dhe me post. Dreshaj që po humbte nga Haki Rugova...

Ndryshon renditja: AAK, partia e parë me 8 komuna (foto)

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës doli partia e dytë në zgjedhjet lokale me fitoren në 7 komuna të Kosovës. Por numërimi i votave me postë...

E zbulon Haradinaj: Kështu do të ndahet ‘kulaçi’ nëse fiton Abrashi...

Deputeti i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka theksue se nëse kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), del në fund...

Debati n’Rrokum- Selimi: Veç Prishtina ban ma shumë se 7 komunat...

Blerim Kuçi i AAK's dhe Rexhep Selimi i VV's ishin te ftuem ne debat ne emisionin Dite Mbas Dite të Televizionit Rrokum. Rexhep Selimi ka...

N’orën 17:00, në Ditë Mbas Dite të TV Rrokum, debat me...

Sot n'oren 17, ne emisionin Ditë Mbas Dite të Televizionit Rrokum, kanë me u ballafaque në debat Rexhep Selimi nga VV me Blerim Kuçin...

Zgjedhjet lokale ia shtuen nji deputet AAK’s, dobësohet PDK’ja

Rezultatet e raundit të dytë të zgjedhjeve lokale, kanë qenë në favor të partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj. AAK përveç që ka fitue në 5...
Azem Vllasi

Vllasi: Qe kush fitoi e kush humbi në këto zgjedhje

Njohësi i çashtjeve politike në vend, Azem Vllasi, konsideron se procesi zgjedhor ka shkue mirë, marrë parasysh që nuk asht paraqitë ndonji parregullsi e...
AAK

A rrezikon me humbë AAK këtë komunë mbas numërimit të votave...

Në Rahovec i pari doli Smajl Latifi i AAK's me 10 mijë e 483 vota, por dallimi në vota me Idriz Vehapin e PDK's...
Zgjedhjet

Kjo parti ka fitue ma së shumti komuna në ballotazh

Procesi zgjedhor për raundin e dytë të Zgjedhjeve Lokale ka përfundue dhe tashma rezultatet preliminare janë ba të dituna nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Simbas këtyne...

LDK e para me numrin e komunave të fitueme – Kjo...

Për rezultatet përfundimtare ka me u dashtë edhe do ditë derisa të shpallen, por në bazë të rezultateve preliminare, del se LDK ka fitue...