E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: aderimi

Nismës i bashkohet nji anëtar i nji partie minoritare

Ende nuk asht formue qeveria dhe aderimet nëpër parti nuk kanë të ndalun. Sot Nismës për Kosovën i asht bashkue nji anëtar i Kryesisë së...

Ish-oficeri i naltë i UÇK’s, Fadil Demiri i bashkohet PDK’s (foto)

Rigjenerim të partisë e ka quejt Kadri Veseli, me rastin e aderimit të ish-oficerit të naltë të UÇK’s dhe afaristit të sukseshëm, Fadil Demiri...

Ish- këshilltari i Mustafës: Shkova në PDK se Kadr Veseli asht...

Ish këshilltari i kryeministrit në largim Isa Mustafës, Armend Ibrahimi gjatë ditës së Martë zyrtarizoi aderimin e tij në Partinë Demokratike të Kosovës. Ibrahimi ka...

Aktivistë të VV’s i bashkohen AAK’s

Blerim Krasniqi, Valon Haxhijaj, Mentor Shala, Shemsedin Rraci, Granit Krasniqi, Avni Muriqi, Kadri Krasniqi, Rasim Krasniqi, anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, sot i janë bashkue...
video

S’kemi me dhanë histori a kronologji, synimi jonë – e ardhmja...

I sapoaderuemi ne LDK, Lumir Abdixhiku, ka thane ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum se arsyeja pse ka aderue ne kete subjekt ka qene...

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo ka me qenë pozita e...

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i asht bashkue Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës. Lideri i AAK's dhe kandidati për kryeministër...

Edhe ky ish-gazetar pritet me ju bashkue AAK’s (foto)

Ish- gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu i asht bashkue Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës. Zyrtarizimi i tij ka me u ba...

Ky gazetar tash ju bashkue NISMA’s (foto)

Gazetari Milaim Zeka sapo ka aderue në Nismën për Kosovën. Kjo asht ba e ditun përmes nji konference që kjo parti e ka mbajt sot...

Shala: ‘Fillimi i ri’ kategori egzistenciale për qytetarët e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka mirëprit aderimin e ish-anëtarit të AAK's Blerim Shala. Veseli ka thanë se Shala asht nji nga...

Vetëvendosje e jep lajmin për garimin në zgjedhje (video)

Lëvizja Vetëvendosje ka me garue vetë. Kështu ka thanë në nji konferencë për media, lideri i kësaj partie, Visar Ymeri. “Vetëvendosje asht tue i ba të...