E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: aeroplanet

Serbia po armatoset randë: Presin sistemin S-300, aeroplanët dhe tenkat ruse!

Dmitry Shugaev, që asht drejtori i Shërbimit Federal për Bashkëpunim Ushtarak të Rusisë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i Vladimir Putinit, ka konfirmue se asht...

Mbrenda nji dekade kemi me mujt me iu sjell botës për...

Boeing ka premtue me i ba aeroplanët hipersonikë për pasagjerët, nji realitet – dhe thotë se diçka e tillë mundet me ndodhë mbrënda një...

Thaçi për Jutarnji: Aeroplanët rusë në Serbi, kërcënim për Ballkanin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në nji intervistë për të përditshmen kroate “Jutarnji” ka thanë se transformimi i FSK's n'Ushtri të Kosovës nuk përban...

A kanë me marrë pjesë aeroplanët gjermanë në sulmet amerikane në...

Aeroplanët gjermanë nuk kana me asistue në asnji sulm amerikan në Siri, deklaroi sot ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula Von Der Leyen. “Avionët gjermane kanë nji...

Sulmet ajrore n’Siri vrasin 73 persona

73 persona, mes tyne edhe femi, janë ba viktimë të nji sulmi ajror në provincën Idlib, e cila kontrollohet prej rebelëve. Aeroplanët luftarakë rusë dhe...

Mediat serbe: Rusia i drejtohet Ballkanit me 200 aeroplana!

Forcat Ajrore të ushtrisë ruse dhe asaj serbe kanë me mbajtë stërvitjen e parë të përbashkët ushtarake në territorin e Serbisë dhe Republikës Serbe,...

Fotot fantastike: Kështu ishin stjuardesat e para

Mendohet se stjuardi i parë në botë ka qenë Henrich Kubis, që punoi në bordin e nji zepelini në vitin 1912. 18 vjet ma vonë,...

Maqedonia vend i kobshëm për aeroplanët dhe helikopterët, qe dosja e...

Mbramë nji aeroplan i tipit ‘Piper PA 34-200 T Seneka’ u rrxue në fshatin Kozhle në afërsi të Shkupit ku mbetën të vdekun gjashtë...

A i beson Amerika ‘Serbisë’ për aeroplanët, qe pse!

Shtëpia e Bardhë e Shteteve të Bashkueme t'Amerikës nuk i ka besue aeroportit të Serbisë për me furnizue me kerozinë aeroplanin e zavendëspresidentit Joe...