E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: akcioni

‘Kobra’, raporti i italianëve: Shqipnia tranzit i drogës nga Turqia e...

Operacioni 'Smoke Snake' i Policisë financiare të Kazertës në provincën e Napolit, ka çue në shkatërrimin e nji trafiku ndërkombëtar droge përmes Shqipnisë e...

Ju shpallet luftë drogave në shkolla

Autoritetet e rendit në Kosovë kanë ndërmarrë nji akcion me moton, “Stop drogave në shkolla” në kuadër të përpjekjeve për parandalimin dhe luftimin e...

Rama paralajmëron akcionin e madh kombëtar e të ‘fortëve’

Kryeministri Edi Rama ka deklarue gjatë mbledhjes së task-forcës kundër kanabisit, se policia asht tue u pregaditë për nji akcion të madh kombëtar. Ai ka...

Selimi ‘sulmon’ Thaçin: E kishte planifikue dështimin e akcionit në veri

Deputeti i zgjedhun i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka kujtue se sot bahen 6 vjet nga veprimi policor i qeverisë së atëhershme të Kosovës në...

6 vjet nga akcioni në pikat kufitare në veri

Sot bahen 6 vjet kur Njisia Speciale e Policisë së Kosovës (ROSU) kishte ndërmarrë akcionin për m’i futë nën kontroll pikat kufitare në veri...

Pamje nga super-akcioni i antidrogës në Mitrovicën e Veriut (video)

Akcioni në të cilin kanë marrë pjesë mbi 200 policë asht shtri edhe në Veriun e Mitrovicës, ku policia ka bastisë dy lokale. Emisioni Drejtësia në...

Mbahet akcioni i madh i pastrimit në krejt Kosovën

Let’s Do It Kosova, për të gjashtin vit, organizon sot akcionin e madh “Ta Pastrojmë Kosovën” ku pritet me marrë pjesë mbi 50 mijë...

Çaushi: Sot shteti asht në shërbim të kompanive e jo të...

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi përgjatë akcionit të sotëm ka thanë se në kuadër të këtij akcioni kanë pasqyrue kushtet në...
homofobia

Keni me u ‘shokue’ çka po ju ban homoseksualëve Çeçenia!

Homoseksualët po vuejnë përndjekje brutale në Çeçeni, ku policia po mban dhe po torturon ma shumë se 100 njerëz , në nji “mision të...

Çka thotë Hoxhaj për akcionin e SHBA në Siri?

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, mbështet veprimin e SHBA've ndaj Sirisë dhe ndaj Presidentit sirian, Bashar Al-Assad. Ai ka thanë se nji akcion...