E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: alarmi

Alarm nga bora: Këto vende po përballen me mot të ftoftë

Nji portal në Bosna raporton se Sarajeva mbramë ka l'shue alarmin  e verdhë të motit si në kryeqytet, po ashtu edhe në nji pjesë...

Stacioni hapsinor kinez po bjen drejt Tokës, n’alarm Europa!

Agjencia hapsinore e Kinës e ka humb kontrollin e stacionit hapsinor “Tiangong-1” në Shtator të vitit 2016 dhe tash ekspertët parashikojnë se sateliti 8.5...

Alarm për bombë në Moskë

Evakuohen mbas alarmeve për bombë Teatri Balshoi, dyqane të mëdha si Goum dhe hotelet e luksit pranë Kremlinit në qendër të Moskës, njoftuen agjencitë...

Kjo asht alarmante, rritje rekorde e dioksidit të karbonit n’atmosferën e...

Përqendrimet e dioksidit të karbonit në atmosferën e Tokës u rritën në nji rekord të naltë në vitin 2016, simbas Organizatës Botnore   Meteorologjike. Rritja e...

Alarmohet NATO: Raketat e Kim Jong-un munden me arritë deri n’Europë

“Europa asht tashma në rrezen e raketave të  Koresë së Veriut dhe shtetet anëtare të NATO's janë tashma në rrezik”. Ky ishte paralajmërimi i bujshëm i...

Alarmohet Kuvendi, deputetët kqyrin faqe erotike gjatë seancave!

Argëtimi i disa deputetëve në Shqipni gjatë seancave plenare maratonë, tue hap faqe me përmbajtje jo etike në ekranin e telefonave të tyne, ka...

SHBA n’alarm: ISIS po planifikon nji sulm të tmerrshëm si 11...

Sulmet tragjike të 11 Shtatorit duket se janë rikthy në memorien e qytetarëve amerikane mbasi shumë media ndërkombëtare raportojnë  se Shteti Islamik dhe grupet...

Uragani Ofelia, Irlanda l’shon alarmin e ‘kuq’ (foto)

Shërbimi Meteorologjik i Irlandës ka l'shue alarmin ma të madh të mundshëm, 'të kuqin', përpara mbërritjes së uraganit Ofelia. Zonat që përfshijnë Cork, Kerry, Clare...

Alarmon Berisha: Fëmitë shqiptarë po trafikohen për transplant organesh!

Fëmitë shqiptarë nuk duhet m'u mbrojt vetëm nga bandat e drogës, por tash dhe nga trafikantët e qenieve njerëzore. Nji oficer i policisë kufitare në...

Alarmon shkencëtari, kallxon prej kujt ka m’u shkatërrue Toka!

Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planti ynë asht buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket ka me qenë aq i keq sa që ka...