E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: alarmi

Evakuohet nji pjesë e Londrës, alarm për nji paketë të dyshimtë...

Policia ka evakuue nji pjesë të qytetit të Londrës mes nji alarmi të sigurisë mbi nji "paketë të dyshimtë". Policët dhe ekipet e eksplozivëve me...

Shifra alarmante, ky asht numri i vrasjeve për këtë vit!

Dukunia e vrasjeve në Kosovë ka shënue rritje. Simbas të dhanave të Policisë së Kosovës, vetëm në këtë vit kanë ndodh 15 vrasje. Ekspertë të...

Londra ngrit alarmin për sulm kimik në jug të kryeqytetit

Londra ka ngritë alarmin për nji incident kimik në jug të kryeqytetit britanik mbasi disa banorë u dërguen në spital me të përzieme dhe...

Alarm në Shtëpinë e Bardhë (video)

Shtëpia e Bardhë asht mbyll për herë të dytë këtë javë mbas nji alarmi të dhanë nga autoritetet amerikane. Këtë të Martë, simbas mediave vendase,...

Alarmon shefi i NATO’s: Bota po përballet me rrezikun ma të...

Bota asht ma shumë e rrezikueme tash, se që ka qenë në 30 vjetet e fundit, ka thanë shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, pak...

Alarmon Putin: Po shkojmë drejt nji katastrofe planetare!

Kriza bërthamore e Koresë së Veriut mundet me çue drejt nji katastrofe planetare. Kështu paralajmëroi sot Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. Tue folë mbas nji samiti...

Bota n’alarm, Korea e Veriut pregaditet me lshue nji tjetër raketë...

Kim Jong-un po planifikon nji tjetër testim raketash, tue iu përgjigjë kështu manovrave ushtarake të Koresë së Jugut, ku stimuloheshin sulme me raketa ndaj...

Alarmante: Rastet me kancer janë rritë për 80 për qind mbas...

Profesoresha në Fakultetin e Mjekësisë, Hatixhe Latifi-Pupovci, ka ba të ditun se mbas nji hulumtimi me studentë kanë ardh në përfundim se rastet e...

Alarmi për bombë në Tiranë, qe çka kishte në të vërtetë...

Ishin qytetarët ata që njoftuen policinë për egzistencën e nji mjeti të dyshimtë në nji nga zonat ma të popullueme të Tiranës, ndërsa menjiherë...

‘BBC’ ngre alarmin: Temperaturat në Ballkan pritet me shkue mbi 42...

Europa po përjeton nxetësinë ma ekstreme ndër dekada, ndërkohë që temperaturat pritet me shkue mbi 42 °C. 'BBC raporton se temperaturat e nalta n'Europën qendrore...